یوسف کارگر فرماندار استهبان با همراهی مدیران دستگاههای اداری و اجرایی شهرستان با حضور در جمع پرشور نمازگزاران، در بین الصلاتین نمازعبادی ,سیاسی جمعه این هفته شهر استهبان به منظور بیان دستاوردهای دولت در یکسال گذشته به ایراد سخنرانی پرداخت .

به گزارش پایگاه خبری استهبان فردا به نقل از روابط عمومی فرمانداری استهبان ؛ یوسف کارگر فرماندار شهرستان استهبان، ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت و روز کارمند به اهم اقدامات و دستاوردهای دولت در طول یکسال گذشته پرداخت.

فرماندار استهبان گفت : در مجموعه شهرستان استهبان در هفته دولت پروژه هایی در حوزه های بهداشتی،عمرانی،گاز رسانی،مسکن،آب رسانی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی گاز رسانی به روستای قشم قاوی و خانه کت با اعتباری بالغ بر ۴۹ میلیارد تومان از مهمترین پروژها عنوان کرد.

و همچنین اصلاح و توسعه شبکه آب و فاضلاب و آبرسانی روستایی در سطح شهر با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان
🔸پایگاه اورژانس جاده ای رونیز با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیون تومان
🔸کانال آبیاری کشاورزی و سردخانه محصولات کشاورزی در ایج با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان
🔸افتتاح ۵ واحد مسکن مدد جویان در استهبان و رونیز با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان
🔸مقاوم سازی ۱۹۴واحد مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان
🔸کارگاه صنایع چوب مرکز برادران فنی و حرفه ای با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان
🔸ایستگاه تقویت ولتاژ برق و اصلاح و توسعه شبکه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان
🔸پروژه های دانش بنیان مرکز رشد در استهبان با اعتباری بالغ بر ۳۸۰ میلیون تومان
🔸راه اندازه‌ی و تجهیز بخش جراحی زنان بیمارستان امام خمینی شهرستان استهبان با اعتباری بالغ ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان
🔸ایمن سازی و رفع نقاط حادثه خیز جاده ای استهبان با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان
🔸فعالیت ۱۹ واحد صنعتی و اشتغال ۳۸۵ نفر در این واحدها
🔸 آب رسانی از سد رودبال به شهر استهبان و ایج از دیگر پروژه‌ های هفته دولت برشمرد.

فرماندار استهبان با اشاره به اجرای طرح مردمی سازی پرداخت ارز ترجیحی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها اظهار کرد: دولت با تمام وجود برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور وارد میدان شده و تلاش می‌کند تا با مردمی‌سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها اقتصاد بیمار کشور را درمان نماید.

وی یکی از برنامه‌های مهم و بزرگ دولت سیزدهم در راستای تامین سلامت مردم طرح ملی واکسیناسیون مقابله با کرونا بود که در مدت‌زمان کوتاهی جمعیت انبوهی از کشور در مقابله با این ویروس واکسینه شدند.

وی ادامه داد : جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان(تخصیص سهم اعتبار نفت و گاز )
که با توجه به محرومیت‌های عدیده استهبان در حوزه‌های گوناگون و پس از چند سال‌، سهم سه درصدی افزود: با رشد ۳۳ درصدی اعتبارات نسبت به سال ۱۴۰۰ با پیگیری ویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دولت مردمی آیت اله رئیسی در سال ۱۴۰۱ با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیاردو ۷۵۱ میلیون تومان در حوزه های مختلف توزیع شد .

نماینده عالی دولت با بیان اینکه اتخاذ دیپلماسی اقتصادی فعال دولت مردمی رئیسی منجر به ایجاد تعامل با شرق و کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین حفظ منافع ملی و تحقق عدالت اقتصادی و گام‌های موفقی شد ابراز داشت: دولت سیزدهم در سال نخست فعالیت، موفق عمل کرد و در بسیاری از زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاست خارجی توفیقات خوبی به دست آورد .

یوسف کارگر تصریح کرد: بی واسطه ترین ارتباط با مردم در دولتِ حجت الاسلام رئیسی رقم خورده است و دولت سیزدهم بیشترین حضور در بین مردم اعم از( استان ، شهر و روستا) را داشته است .