به گزارش پایگاه خبری استهبان فردا به نقل از  پایگاه خبری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در سی و سومین جشنواره تئاتر استان فارس آثار نمایشی هنرمندان شهرستان‌های فارس طی روزهای ۵ تا هفتم آذر روی صحنه رفت.

در روز نخست جشنواره، نمایش «اسب قاتلین» از شیراز با کارگردانی سید محمدهادی هاشم‌زاده روی صحنه رفت.

روز دوم این جشنواره؛ نمایش «دانه های کال انجیر» از استهبان به کارگردانی سانیا عاجلی در سالن استاد هودی و نمایش «رمان سم پاشی» از شیراز به کارگردانی مهدی فضلی در سالن استاد لایق روی صحنه رفتند.

جشنواره تئاتر فارس در روز سوم شاهد نمایش «میشوسوزوکی» از شیراز بود که با کارگردانی اصغر گروسی در سالن استاد لایق روی صحنه رفت.

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره تئاتر استان فارس با تشکر از گروه‌ها و هنرمندانی که در این دوره از جشنواره شرکت کردند، اظهار کرد: بر اساس قوانین جشنواره وقتی تعداد گروه‌های نمایشی محدود باشد تعداد گروه‌هایی که به جشنواره منطقه‌ای دعوت می‌شوند کمتر خواهند بود.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: به خاطر اجراهای خوب در این دوره از جشنواره و پیگیری‌های مجدانه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تصمیم گرفتیم که یک گروه دیگر هم به عنوان گروه برگزیده در این جشنواره معرفی شود تا ۲ گروه بتوانند به جشنواره منطقه‌ای راه پیدا کنند و در جشنواره فجر شاهد هنرنمایی هنرمندان استان فارس باشیم.

حمیدرضا قانعی نیز ضمن آرزوی موفقیت برای هنرمندان فعال در عرصه هنرهای نمایشی اظهار کرد: با لطف و همکاری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم بر این شد که ورودی گروه‌ها را به ۲برابر افزایش دهیم.

استان فارس میزبان ۹ استان در جشنواره منطقه‌ای

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز با اشاره به برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر در شهر شیراز گفت: بدون شک برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر در شهر شیراز زمینه‌ساز اتفاقات خوب برای بخش هنرهای نمایشی در استان فارس است.

حمیدرضا قانعی اضافه کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در دو ماهی که تا آغاز جشنواره منطقه‌ای فرصت داریم مقدمات برگزاری این رویداد را در شهر شیراز فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در جشنواره منطقه‌ای میزبان ۹ استان هستیم، ابراز کرد: امیدوارم با همکاری تمام افراد فعال در عرصه هنرهای نمایشی فارس بتوانیم میزبان خوبی باشیم و بیش از پیش هنر تئاتر در استان فارس و شیراز رونق ببخشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: جلسات مقدماتی در استانداری فارس برگزار شد و امیدواریم شرایط مطلوبی برای برگزاری این رویداد مهم فراهم شود.

در پایان این جشنواره نمایش‌های «اسب قاتلین» و «دانه های کال انجیر» به جشنواره منطقه‌ای راه یافتند.

 

برگزیدگان سی و سومین دوره جشنواره تئاتر استان فارس

طراحی پوستر و بروشور: الناز کامگار برای نمایش رمان سم‌پاشی

گریم: فاطمه فتحی‌زاده برای نمایش اسب قاتلین

لباس: مریم شکری برای نمایش اسب قاتلین

نور: سعید نظری و سید محمدهادی هاشم‌زاده برای نمایش اسب قاتلین

صحنه: سینا عاجلی برای نمایش دانه‌های کال انجیر

موسیقی: علیرضا اسلامی برای نمایش اسب قاتلین

نمایش‌نامه: جواد عاجلی برای نمایش دانه‌های کال انجیر

 

بازیگری زن:

جایگاه یکم: مریم شکری برای نمایش اسب قاتلین

جایگاه دوم: سانیا عاجلی برای نمایش دانه‌های کال انجیر

جایگاه سوم: مریم جهانی برای نمایش رمان سم‌پاشی

 

بازیگری مرد:

جایگاه یکم: محمدامین محمدی برای نمایش میشوسوزوکی

جایگاه دوم: علیرضا اسلامی برای نمایش اسب قاتلین

جایگاه سوم به صورت مشترک: محمدابراهیم جنتی برای نمایش اسب قاتلین و محسن جلالی برای نمایش رمان سم‌پاشی

 

کارگردانی:

جایگاه یکم: سید محمدهادی هاشم‌زاده برای نمایش اسب قاتلین

جایگاه دوم: سانیا عاجلی برای نمایش دانه‌های کال انجیر

جایگاه سوم: اصغر گروسی برای نمایش میشوسوزوکی

دانه های کال انجیر استهبان

دانه های کال انجیر استهبان