به گزارش پایگاه خبری استهبان فردا  اولین سمینار دانشگاهی رویداد صدرا در تالار علامه طباطبایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان برگزار شد . در ابتدا دکتر سید محمود داودی با تاکید بر اهمیت برگزاری این چنین برنامه‌ها یکی از بزرگترین افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی در چند دهه اخیر را اجرای چنین طرح‌ها و ایده‌ها دانست و گفت : باید تلاش کرد تا در راستای عملی کردن منویات مقام معظم رهبری و محقق نمودن شعار سال ( جهش تولید با مشارکت مردم) و همچنین شعار تولید علم به ثروت از حداکثر ظرفیت ها استفاده کرد . وی خاطرنشان کرد :اشتغال همزمان به تحصیل ،فراهم کردن حضور دانشجویان در واحدهای صنعتی ، فنی و کارآموزی از اهداف مهم رویداد صدرا و طرح‌ پویش است .
در ادامه مجتبی گرگین رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد غدیرشهرستان نیریز به ارایه مطالبی در زمینه ظرفیت‌های موجود در صنعت فولاد و چالش‌های پیش روی این صنعت پرداخت و خواستار ورود نخبگان ، استادان و دانشجویان برای بررسی ورفع چالش‌های مطرح شده و نشان دادن راهکارهای علمی و نوین در این مورد و غلبه بر این موانع شد.
سپس حسام حسن نژاد با معرفی چالش‌ها و ظرفیت‌های موجود در صنعت پخش و فروش به ویژه برای محصول انجیر شهرستان آمادگی و توانایی این شرکت را در برگزاری دوره های تخصصی در رشته های مختلف کسب و کار و بکار گیری نیرو های متخصص و آموزش دیده در سراسر کشور اعلام نمود .


مدیرعامل شرکت هلدینگ کرگدن طلایی و مدرس این سمینار توصیه کرد در این امر نباید به دنبال نتایج سریع و زود هنگام بود و اعتقادم این است که خواستن توانستن نیست بلکه برای رسیدن به هدف باید به عوامل مهم و نکات کلیدی همچون آموزش ، برنامه ریزی ، اجرا ، گند زدن ،تغییر دادن ، تلاش کردن ،استمرار داشتن و گذراندن دوران سخت و تحمل درد توجه داشت .
وی افزود : آگاه سازی در زمینه کسب وکارو افزایش درآمد ، معرفی زیرساخت‌های ایجاد شده در سه سال گذشته در استهبان توسط این شرکت و همچنین ایجاد اشتغال برای افرادمتخصص و آموزش دیده با مهارتهاو علاقه‌های مختلف با شعار ( در اینجا می‌توانیم با هم همکار شویم ) را از اهداف این مجموعه (شرکت هلدینگ کرگدن )برشمرد . شایان ذکر است در حاشیه این سمینار که به اهتمام دانشگاه واحد استهبان و همکاری سازمان فنی و حرفه ای و شرکت هلدینگ کرگدن طلایی برگزار شد نمایشگاه‌هایی از فعالیت‌های عملی استادان ، فعالان صنعت وکارآفرینان در زمینه ساخت زیورآلات نقره‌ای ، فیروزه کوبی روی مس، و معرفی شرکت طلای سرخ استهبان (زعفران )به ترتیب توسط محمد سلیمانی پور ، طیبه ایزدی ، وعلی اکبر فیاض بخش ازایثارگران موفق شهرستان بر پا شد .