فرماندار استهبان در جلسه برنامه ریزی ستاد ارتحال امام (ره) گفت :
شناسایی و معرفی راه امام راحل، مکتب ایشان و دستاوردهایی که در پرتو حرکت امام خمینی (ره) حاصل شد وظیفه ما است.

نماینده عالی دولت اظهار داشت :باید هدف از برگزاری مراسم ارتحال بعد از ۳۵ سال درک کنیم و شخصیت امام را به نسل جوان بشناسانیم چرا که آینده مملکت به دست این عزیزان است و لازم است در برنامه های خود بازنگری داشته باشیم .

به گزارش پایگاه خبری استهبان فردا  به نقل از  روابط عمومی فرمانداری استهبان؛یوسف کارگر روز یکشنبه در نشست ستاد برگزاری سی و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در استهبان با تسلیت شهادت شهدای خدمت، گفت :
کلیه مدیران در شهرستان خدمت به مردم را بهتر از گذشته انجام دهند و اگر این موضوع را راهبری کنیم دین خود را به شهدای عزیز ادا کرده ایم.

فرماندار استهبان خاطرنشان کرد: مکتب خدمت که پس از شهادت رئیس جمهور و هیات همراه وارد ادبیات حماسی نظام شد، باید در ویژه برنامه‌های سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) تبیین شود

یوسف کارگرادامه داد :این حادثه بسیار ناگوار بود و جمهوری اسلامی از این گردنه ها به خوبی گذر کرده و همیشه و به سلامت از مشکلات و چالش ها گذشته است.

مقام عالی دولت افزود : بزرگداشت شهدای خدمت و ترویج آرمان‌های امام راحل و ترغیب به مشارکت در انتخابات باید در ویژه برنامه‌های سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مورد توجه باشد .

فرماندار استهبان تصریح نمود: پرداختن به اهمیت انتخابات و مشارکت در هشتم تیرماه با شاخصه‌هایی که مقام معظم رهبری فرمودند، بدون سوگیری و اینکه مردم انتخاب کننده اصلی هستند، در دستور کار برنامه‌ریزان آیین ارتحال قرار گیرد.

رئیس ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) عنوان کرد: به‌مناسبت ارتحال امام راحل چهار دستگاه اتوبوس به همراه تیمهای امدادی، بهداشتی، امنیتی و پشتیبانی از شهرستان استهبان به مرقد امام خمینی(ره) اعزام خواهد شد.