۱۷ مرداد ماه سال ۱۳۶۰، منافقین کور دل شخصیت کم نظیری را از مردم استهبان گرفتند که علی رغم تلاش های صورت گرفته، هنوز چهره این مرد الهی برای عموم مردم ناشناخته است.
مرد با اخلاصی که با نگاه بلندش کارهایی را قبل از انقلاب بنیان گذاشت که امروز پس از ۴۰ سال از شهادتش هنور پابرجا و مستحکم، استمرار دارد.
در سال روز شهادت شهید شیخ احمد فقیهی عزیز آرزو می کنم یک روز این اتفاق در شهرمان عملیاتی بشود و برای گروه‌های دانش آموزی و غیر دانش آموزی تور گردشگری برای آشنایی با این شخصیت الهی در استهبان اجرا شود.
آشنایی نسل نوجوان و جوان با بزرگان و گذشته خود یکی از راه حل های موثر عبور از بحران هویت به عنوان مشکلات ویژه امروز جامعه ماست.
تور از میدان امام خمینی (ره) شروع شود و داستان شکل گیری صندوق قرض الحسنه مهدیه و خیریه و خدمات گسترده آن طی سال‌های قبل و بعد از انقلاب را بشنوند.
چند متری پایین تر بیایند و روایت های جلسات انصار المهدی، تربیت شدگان این جلسات در سال های متمادی و شهدای تقدیمی این جریان مبارک و شکل گیری کتابخانه حضرت ولی عصر عج و خدمات آن را بشنوند.
به چهار راه ابوذر برسند و از منزل ساده ایشان و داستان کلاس های عربی بعد از نماز صبح در منزلشان و ساده زیستی ایشان و سختی های راه و حسادت ها و سنگ اندازی های در مسیر و ترور شخصیتش و البته مقاومت بی نظیر و مجاهدت های خستگی ناپذیر ایشان گفته شود.
به سمت محل شهادتش بروند و داستان ترور فیزیکی ایشان و روایت های بی نظیر اقداماتش در مسند قاضی شرع دادگاه های شرق فارس روایت شود و در ادامه به گلزار شهدا بروند و در کنار قبر مطهرش تبرک بجویند و وصیت نامه اش بازخوانی شود.
در پایان یک جلد کتاب آیه صبر و اخلاص به آنها هدیه داده شود و …

محمدجعفر دوستدار