مهدی افخم ۱۲۵ روز بعد از تصدی پست شهرداری استهبان ، عطای این مسئولیت را به لقایش بخشید و استعفا داد و رفت !

بعد از انتشار غیررسمی خبر استعفای دکتر افخم و درخواست توضیح از طرف اعضای شورای شهر از طرف کاربران فضای مجازی که با تکذیب! رییس شورای شهر همراه شد، گویا تلاش های جمعی و فردی نتوانست افخم را قانع کند تا در بازی شورای شهر بماند و سناریوی شورای پنجم و تاج پیکر این بار توسط او و شورای ششم  تکرار شود. سناریویی که خروجی اش ۶ بار استعفای تاج پیکر بود و رد و بدل شدن نامه های چندگانه ای بین او و شورای پنجم که هنوز هم انتشار آن درخواست رسانه ها و مردم است تا شاید مردم برای یک بار هم که شده طعم شفافیت را از مدنی ترین نهاد شهر خودشان بچشند و به واسطه آن پرده از بسیاری از ناگفته های این دو مجموعه برداشته شود.

شفافیتی که بدون شک حلاوت و شیرینی آن بیش و پیش از همه کام اعضای شورای شهر را شیرین خواهد کرد .

افخم رفت اما آنچه باقی مانده است تعداد بیشمار سئوالاتی است که مگر در آن مجموعه چه می گذرد که همیشه حاشیه هایش از متن پر رنگ تر است؟ که البته شاید بتوان جوابش را در توصیه های مهندس طهماسبی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس در روز معارفه دکتر افخم پیدا کرد ، آنجا که اعضای شورای شهر را از دخالت در امورات اجرایی شهرداری منع کرد و از ایشان خواست به وظیفه نظارتی خودشان در راستای مشارکت بیشتر مردم در تمامی برنامه ها بپردازند.

هر چند خبر خداحافظی مهدی افخم در هیاهوی اخبار ناشی از اصلاح قیمت کالاهای اساسی در کشور  گم شد ، ولی به هیچ وجه از اهمیت این موضوع کاسته نخواهد شد و عدم مطالبه گری مردم از اعضای شورای شهر برای پیاده شدن بی کم و کاست قانون شوراها در مبحث شفافیت می تواند باعث ادامه دار شدن این روند هم در شورای ششم و هم در شوراهای بعدی باشد.

باری ، شهرداری استهبان بار دیگر بدون سکاندار چند ماهی را خواهد گذراند تا مطالبه گری مردم برای شفافیت های مالی ، حل مشکلات عدیده شهری مثل سد معبرهای آزاردهنده و نظافت غیرقابل قبول کوچه ها و خیابان ها و مواردی از این دست با جواب ” فعلا که شهردار نداریم ” مواجه شود و داستان تلخ ” زمین فروشی ” برای پرداخت حقوق پرسنل شهرداری و هزینه های جاری تکرار شود : بدون هیچ عملیات و کار زیر بنایی .

امیدواریم این بار اعضای شورای ششم کمی اختلافات سلیقه ای خودشان را به نفع مردم کنار بگذارند و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به انتخاب شهردار قوی و جامع الشرایط اقدام کنند تا این مجموعه حساس و پر مسیئولیت از بلاتکلیفی رها شود و شاهد شهری پر نشاط و آباد و زیبا باشیم .

در زیر متن خداحافظی مهدی افخم و بیانیه شورای اسلامی شهر استهبان که در فضای مجازی منتشر شد را بخوانید :

با سلام و ادب و احترام
سلام بر تمامی همدلان همکاری که هر روز شاهد اشتیاق به کارشان بودم و سلام بر مردم شریفی که نمونه شان در جامعه انسانی مثال زدنی است و به امید آنکه در این مدت اندک هر آنچه که از قصورم یا غیر آن از من بر دل سنگین نگاشتید بروبید و به دریای دلهایتان ببخشایید.
آری اینک که به علت توصیه پزشکان هر چند سخت مجبور به کناره گیری از سمت شهردار استهبان شده ام بناچار و با اکراه از شما خداحافظی نموده، اما بدانید که قلبم در اینجاست و با شما خواهد بود از یکایک اعضای شورای اسلامی شهر استهبان که همواره یاری گر بنده بوده اند سپاس و امتنان بی کران داشته و با اذعان به این حقیقت که هر چه در توانشان بود در همکاری با بنده مضایقه نکرده اند و عنوان میدارم آنچه محقق شده لطف پروردگار و آنچه مانده بضاعت ناچیز این بنده بوده است ، کلیه دوستان و همکاران و مردم عزیز را به خدا می سپارم در سایه عنایات امام عصر (عج) برای همگی آرزوی توفیق و سربلندی از درگاه ایزد منان دارم .
با احترام مهدی افخم


 

بنام یگانه هستی بخش
هرچند سلام سرآغاز دردناک خداحافظی است،انشاا… که این خداحافظی به امید در پیش بودن سلامی نو باشد.
احتراما باستحضار همشهریان عزیز و فهیم شهر استهبان می رساند از آنجا که آقای دکتر مهدی افخم بعلت توصیه اکید پزشکی به دلیل بیماری قلبی و دور بودن از محیط استرس‌زا علی رغم میل باطنی شان مجبور به استعفا شدند و هرچند این شورا با تمامیت توان خواستار انصراف ایشان از استعفایشان بوده، که متاسفانه این تلاش محقق نگردید و در پایان موافقت نهایی به توجیه سلامتیشان صورت پذیرفت.
این شورا از زحمات و تلاش‌های جناب افخم در زمان مدیریت شهرداری تقدیر و سپاس داشته و از خداوند قادر متعال آرزوی سلامتی و بهروزی دارد،همچنین برای برادر عزیزمان جناب آقای مهندس ستاری شناس در کسوت سرپرستی شهرداری آرزوی موفقیت و توفیق در راه خدمت به این خطه گرانمایه داشته و انشالله شورای اسلامی شهر بتواند با مردمی که همواره عزمشان در کار جزم بوده و دلهای پر از امید و مهربانی و دستانی در کار و گامهایی در حرکت داشته و دارند ، راهی پر نشاط و پر از سرزندگی طی نماید تا انشالله شاهد شهری آبادتر و زیباتر باشیم .
موفقیت رفیق راهتان باشد و نتیجه همدلی و اتحاد در برابر مشکلات به کامتان. ارادتمند و آرزومند آرزوهای نیکتان هستیم .
شورای اسلامی شهر استهبان