️یوسف کارگر فرماندار استهبان در پیامی فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد والامقام شهید آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم را گرامی داشت.

به گزارش پایگاه خبری استهبان فردا  به نقل از روابط عمومی فرمانداری استهبان متن پیام به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت بزرگمردی وارسته، عالمی نستوه، دانشمندی فرزانه و معلمی متفکر و دلسوز است که در ردای تعلیم و تعلم تأثیری بی‌بدیل، در عمر با برکت خویش و جریان پیروزی انقلاب داشت.

رشد فضائل اخلاقی و انسانی به موازات توسعه علمی و دانش جز در پرتو آموزشی صحیح و پرورشی آگاهانه و مسئولانه امکان پذیر نخواهد بود. شخصیت اثرگذار اساتید و معلمانی همچون شهید آیت الله مطهری همواره موجب فخر و بالندگی جامعه فرهنگی کشور بوده‌ و به حق معلمان بعنوان میراث‌داران انبیاء الهی، هدایت جوامع را برعهده داشته‌اند و تربیت کننده نسل‌ها بوده‌اند.

اساسی‌ترین و تأثیرگذارترین عنصر نظام تعلیم و تربیت، معلمان هستند؛ انسان‌های فرهیخته‌ای که رسالت خطیر اندیشه‌ورزی و هدایت نسل‌ها را به دوش می‌کشند و زندگی خود را فدای آگاهی و معرفت می‌کنند. نقش اثرگذار معلمان و آموزگاران در تحولات تاریخی و فرهنگی، بر هیچ کس پوشیده نیست. همچنان‌که در طول بیش از دو سال گذشته، که بیماری کرونا گریبان‌گیر جامعه بشری شده است، این معلمان سخت‌کوش بودند که مجاهدانه به میدان آمدند و با مسئولیت‌پذیری، خلاقیت و مهربانی، مانع از ایستایی چرخ‌ تعلیم و تربیت در کشورمان شدند

اکنون که پس از این دوره سخت و طاقت‌فرسا، با تدابیر دولت مردمی در افزایش ضریب واکسیناسیون و اطمینان نسبی از سلامت دانش‌آموزان، آموزش حضوری در مدارس و مراکز آموزشی از سر گرفته شده، بار دیگر شاهد تلاش‌های خستگی‌ناپذیر معلمان و دبیران هستیم تا خسارت‌ها و عقب‌ماندگی‌های احتمالی ناشی از دو سال تعطیلی مدارس و آموزش مجازی، جبران شود.

اینجانب با تبریک هفته گرامی‌داشت مقام معلم که مزین به نام معلم فرزانه انقلاب، شهید آیت‌الله مطهری شده است، از زحمات و تلاش‌های معلمان دلسوز، متعهد و مسئولیت‌پذیر شهرستان استهبان قدردانی می‌کنم و سعادت، سلامت، بهروزی و توفیق روزافزون همه این عزیزان را از درگاه الهی مسألت دارم.

یوسف کارگر
فرماندار شهرستان استهبان