تالار شمس اصطهباناتی در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ میزبان هنرمندان موسیقی ، داستان و نمایش شهرستان استهبان بود.

در این مراسم که به طور زنده از صفحه اینستاگرام آموزشگاه موسیقی آوای باران استهبان به منظور تشویق همشهریان عزیز به ماندن در خانه و پرهیز از حضور در اجتماعات برای جلوگیری از گسترش بیماری منحوس کرونا پخش می شد، با حضور احمدرضا کمالی سروستانی فرماندار استهبان ، میرزاده معاون فرماندار استهبان ، امید کیامرث رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استهبان ، محمود حسن زاده رییس کتابخانه عمومی استهبان از برگزیدگان جشنواره داستان یلداستان  و برگزیدگان سومین جشنواره موسیقی آوای باران تجلیل شد و گواهی حضور کارگاه نمایش از ایده تا اجرا خانه هنرمندان استهبان به شرکت کنندگان در این دوره اهدا شد.

امید کیامرث در ابتدا ضمن خیرمقدم به فرماندار و هیات همراه حضور این عزیزان در جمع هنرمندان را مایه مباهات دانست و با تشکر از انجمن موسیقی ، انجمن داستان نویسان و خانه هنرمندان استهبان که با برگزاری جشنواره و کارگاه آموزشی در راه اعتلای فرهنگ و هنر دیار استهبان قدم بر می دارند خاطر نشان کرد : اعتلای هر جامعه ای در گروه اعتلای فرهنگ و هنر آن جامعه می باشد و این هنرمندان هستند که می بایست بار این مسئولیت خطیر را به دوش بکشند.

در ادامه احمدرضا کمالی سروستانی در سخنانی از مجموعه فرهنگ و ارشاد شهرستان به سبب فعالیت های چشمگیری که در ایام کرونا و با تمام محدودیت های موجود داشته ایت تشکر و قدردانی کرد و استهبان را شهرستانی هنرخیز دانست که در تمامی رشته ای هنری دارای موفقیت های چشمگیری می باشد و این مهم را سرمایه ای عظیم برای هر جامعه ای دانست.

فرماندار استهبان ادامه داد : با موسیقی از خشم به ارامش می رسیم و از غم به شادی و پرواضح است که  موسیقی زبان عمومی ملتهاست که می تواند احساسات و عواطف را دراختیار خود بگیرد ودر زمان های مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد .
نماینده عالی دولت در شهرستان اضافه کرد : به جرات می توان گفت که  اگر فرهنگ و هنر را از جامعه ای حذف کنند ناگزیر هویت را از آن جامعه را حذف کرده اند و از هنرمندان خواست تا با دوراندیشی در راه گسترش و توسعه فرهنگ و هنر کوشا باشند.

مجید فرهمندی رییس انجمن موسیقی استهبان و رئیس خانه هنرمندان شهرستان استهبان در سخنانی کوتاه حضور مسئولین عالی شهرستان در جمع هنرمندان را غنیمت دانست و با بیان اینکه در زمان حضور آقایان کمالی و کیامرث ، هنرمندان شهرستان کمترین مشکلات را برای اجرای برنامه هایشان داشته اند، به نمایندگی از اعضای خانه هنرمندان و انجمن موسیقی استهبان از حضور و همراهی ایشان تشکر و قدردانی کرد.

اجرای دونوازی دف و نی توسط مجید فرهمندی و محمدرضا جوهری هنرمندان انجمن موسیقی استهبان و خوانش داستان توسط زهرا فرجودی از انجمن داستان سته بان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

پایان بخش این برنامه اهدای لوح تقدیر و جایزه به برگزیدگان جشنواراه داستان یلداستان و معرفی برگزیدگان سومین جشنواره موسیقی آوای باران بود.

برگزیدگان سومین جشنواره موسیقی آوای باران :

نوازندگی پیانو : غزل احرامی، درنیکا احترامیان ، هستی معصوم پور

نوازندگی تار : علی اخباری

نوازندگی سه تار : رضا نوری ( از داراب ) ، محمد خوشقدم

نوازندگی تنبک : فاطمه ابوطالبی ( از اصفهان ) ، آوا فرهمندی

نوازندگی دف : آوا فرهمندی

نوازندگی سنتور : مهرداد علمدار ، محمدحسین جاویدی آزاد

آواز : سید ابوالفضل کیوانی ، محسن معصومی

نوازندگی گیتار : ثنا شرفه

بخش ویژه مرغ سحر :

گیتار : کیارا خوشرنگ

پیانو : سنا مرادپور

سه تار : امیرحسن خوش نیت

آواز : توفیق زاده

بخش دونوازی : ( مرغ سحر )

ایمان و محمد خوشقدم

دو نوازی دف : مینا پاکدل ، مرضیه گیو

دونوازی سنتور و تنبک : ( امیرعلی اصطلاحی و امیرمحمد جاویدی ) ( ابوالفضل حکمفرما و احسان شفق )

 

اسامی برگزیدگان جشنواه داستان یلداستان :

برندگان بخش‌های مسابقه بدین قرارند:

بخش آزاد مسابقه (بزرگ‌سال)
رتبهٔ اول: زهرا فرجودی (بیست)
رتبهٔ دوم: لیلا یارمحمدی (کالبدشکافیِ یک تنهایی)
رتبهٔ سوم: انسیه تاجیک (طبقهٔ هشتم)

بخش یلدایی مسابقه (بزرگ‌سال)
رتبهٔ یکم: آیدین پاک‌روان (یلدای ۲۰)
رتبهٔ دوم: طیبه جورکش (تخمهٔ خندان)
رتبهٔ سوم: فاطمه زارع (یلدای بی‌بی جان)

بخش آزاد مسابقه (زیر ۱۵ سال)
رتبهٔ یکم: فائزه حقانی (بره سیسار)
این بخش برگزیدهٔ دوم ندارد

بخش یلدایی مسابقه (زیر ۱۵ سال)
رتبهٔ یکم: فاطمه شکیبا (من و یلدا)
رتبهٔ دوم: حدیث کریمی (چلهٔ کوچک، چلهٔ بزرگ)