فرماندار و نایب رییس شورای فرهنگ عمومی استهبان، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی، رییس دادگستری، مسئول عقیدتی ناحیه مقاومت بسیج، رییس شورای اسلامی شهر، رییس اداره آموزش و پرورش، رییس اداره ورزش و جوانان، رییس نهاد کتابخانه های عمومی و رییس اداره فنی و حرفه ای و تعدادی از فرهنگوران به مناسبت هفته فرهنگ عمومی با امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیدار و گفت و گو کردند.

رئیس شورا ی فرهنگ عمومی حضور اعضاء شورا ی فرهنگ عمومی را نقطه عطفی برای کارهای فرهنگی آینده شهرستان دانست و افزود: قطعاً با تعامل و همراهی کارهای موثری در حوزه فرهنگ انجام خواهد شد.

مصطفی خاوری گفت: امروز در دورانی قرار گرفته ایم که باید به فرهنگ دینی، اسلامی، مذهبی و اهل بیت (علیهم السلام) بیشتر اهمیت دهیم و ضروری است خلأهای فرهنگی را شناسایی و نسبت به رفع خلأها اقدام کنیم.

امام جمعه شهرستان با اشاره به گردآوری واژه های بومی و محلی و فرهنگ غنی توسط نویسندگان، حفظ و نگه داری لهجه، گویش، آداب و رسوم و کارهای انجام شده در حوزه فرهنگی را مهم دانست. در ادامه ایشان درخصوص تقویت بنیاد استهبان شناسی عنوان کردند راه اندازی بنیاد کار بسیار به جا و خوبی است و امید است با تشکیل شورای کاردان و شایسته به تقویت داشته های فرهنگی شهرستان کمک نماییم.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن تبریک هفته فرهنگ عمومی به جایگاه شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود قطعاً با حضور امام جمعه شهرستان در رأس جلسات فرهنگی و همچنین حضور اعضاء شورای تأمین شهرستان، شخصیت های فرهنگی و هنری و سایر مسئولین و دوستان فرهنگی موجب می گردد هر جا کاستی و نقصانی در حوزه فرهنگ به وجود آید به سرعت مرمت و ترمیم گردد.

فرماندار شهرستان استهبان برنامه های فرهنگی گام دوم انقلاب را مهم و ضروری برشمرد و گفت ضروری است با حفظ فرهنگ و داشته های فرهنگی شکاف و تفاوت هایی که در نسل ها ایجاد شده است را مرتفع نماییم و در جهت علاقه مندی مردم به حوزه فرهنگ و تزریق امید به جامعه گام برداریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت ۱۴ آبانماه در تقویم رسمی کشور “روز فرهنگ عمومی” و هفته پس از آن “هفته فرهنگ عمومی” نامگذاری گردیده است.

امید کیامرث ضمن تبریک هفته فرهنگ عمومی به رئیس، نائب رئیس و اعضاء شورای فرهنگ عمومی از همراهی همه ی مسئولین فرهنگی به جهت اجرای برنامه های فرهنگی در طول سال تقدیر و تشکر کرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت فرهنگ متعلق به همه ی مردم است و همه ی مردم در شکل گیری و جهت دهی به آن نقش دارند. ایشان در ادامه اظهار داشت مناسبت های ملی و مذهبی ازجمله عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبد ا… الحسین (ع) در ایام محرم و صفر، ماه مبارک رمضان، میلاد و شهادت معصومین (علیهم السلام) و در مقابل آن جشن یلدا، نوروز باستانی و روز ۱۳ فروردین (روز طبیعت) از مهمترین داشته های فرهنگی ماست که مردم در شکل گیری آن نقش داشته اند.