به گزارش پایگاه خبری استهبان فردا،  با حضور سلیمان کرمی، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان فارس از برگزیدگان جشنواره شهرستانی فیلم کوتاه آسیب اجتماعی مواد مخدر تجلیل شد.
جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر با حضور کرمی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان فارس ،فرماندار ،معاون سیاسی فرمانداری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشداران، فرمانده انتظامی، هنرمندان و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر  با بیان اینکه بهترین راه مبارزه با مواد مخدر فرهنگ سازی و آگاه بخشی در بین  خانواده ها است افزود: از وظایف اصلی  و مهم خانواده ها ، محافظت از فرزندان و جلوگیری از روی آوردن جوانان و نوجوان به مصرف مواد مخدر است.
فرماندار استهبان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی ازخدمات  نیروی نظامی و انتظامی  و تمامی کسانی که به امر مبارزه با مواد مخدر شبانه روزی تلاش می کنند عنوان کرد : با توجه به دستور مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مواد مخدر تشکلات اجتماعی ، بازاریان ، اساتید و خانواده ها بیشترین تاثیر در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر دارند.
احمد رضا کمالی سروستانی با تشکر و قدردانی از هنرمندان و دست اندرکاران جشنواره یادشده از هنرمندان درخواست کرد که پیگیر این راه آغاز شده باشند و با تولید برنامه های بیشتر این شورا را در برنامه های فرهنگی مقابله با مواد مخدر یاری نمایند.
کرمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان وسایر اعضاء اظهار  داشت: در ارزیابی که در مجموعه شورای مبارزه با مواد مخدر استان صورت گرفته شهرستان استهبان  جز شهرستانهای برتر از حیث فعالیتی در حوزه کمیته های مقابله درمان و پیشگیری بوده که این تلاشها باید مستدام و مضاعف باشد. در ادامه ایشان فعالیت های فرهنگی و هنری شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود در جشنواره ها یاری رسان هنرمندان خواهیم بود
کرمی افزود: با حذف یکی از   سه عامل انسان که اعتیاد پذیر است دیگری محیط که اعتیاد ساز  و عامل اعتیاد می توانیم به یک مسیر مثبت و نتیجه بخش در حوزه پیشگیری قدم برداریم.
امید کیامرث رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از حمایت های مسئولین امر از برنامه های فرهنگی و هنری گزارشی از روند اجرای جشنواره شهرستانی فیلم کوتاه آسیب اجتماعی مواد مخدرارائه کرد و افزود امید است در آینده باز شاهد چنین برنامه هایی ارزشمند باشیم.

تجلیل از برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه آسیب اجتماعی مواد مخدر در استهبان

در پایان ضمن تقدیر از آقای مجید فرهمندی ( رئیس خانه هنرمندان استهبان)  و حسن صادقی پور ( رئیس انجمن فیلم استهبان)  به خاطر مشارکت در برگزاری این جشنواره از افراد برگزیده جشنواره با اهداء لوح سپاس و کارت هدیه تشکر و قدردانی گردید.
۱-         لوح سپاس و مبلغ ۴ میلیون  ریال به آقای شاهرخ ایوبی (مقام اول جشنواره به خاطر تولید فیلم کوتاه “اوردوز” )
۲-         لوح سپاس و مبلغ ۳ میلیون ریال به آقای رضا کریمی نژاد (مقام دوم جشنواره به خاطر تولید فیلم کوتاه “خفگی” )
۳-         لوح سپاس و مبلغ ۲ میلیون ریال به آقای علی مستفیضی (مقام سوم مشترک جشنواره به خاطر تولید فیلم کوتاه “دست ها را جور دیگر باید شست” )
۴-         لوح سپاس و مبلغ ۲میلیون ریال به آقای امیر حسین کلامی (مقام سوم مشترک جشنواره به خاطر تولید فیلم کوتاه “شیدایی” )