بعد از ۴ سال وقفه در برگزاری مراسم ۷ مهر “روز استهبان ” ، به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر استهبان مراسمی در پاسداشت این روز در سالن بعثت این مجموعه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری استهبان فردا در این مراسم که  با حضور فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه، سرپرست شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، رؤسای ادارات و جمعی از فرهیختگان و چهره های ماندگار شهر استهبان در سالن بعثت شهرداری برگزار شد ، بعد از خوش آمد گویی محمد جواد زمانی رئیس شورای شهر استهبان، کلیپی از جاذبه های شهرستان استهبان با موسیقی دلنشین ” به کوهای سابونات ”  پخش شد و پس از آن اشعار شاعران استهبان علی اکبر شجعان و اسماعیل میری در وصف استهبان قرائت شد.


محمد گنجی آزاد به عنوان سخنران این مراسم نیز در سخنانی با تاکید بر پاسداشت و انتقال فرهنگ غنی پیشینیان به نسل حاضر ، خاطر نشان کرد : آنچه استهبان را از سایر مناطق متمایز می کند فرهنگ غنی نیاکانمان است که باید به صورت ویژه بدان پرداخته شود.

احمدرضا کمالی سروستانی فرماندار استهبان نیز در سخنانی ضمن تبریک روز استهبان ، با اشاره به تقدس عدد ۷ در فرهنگ ایرانی و اسلامی خاطر نشان کرد: انتخاب هفتمین روز از هفتمین ماه سال به نام استهبان که مردم آن به دینداری و فرهنگ شهر اند را بسیار قابل تامل است .

در ادامه به پاس تقدیر از زحمات حسین ابراهیم پور سرپرست شهرداری استهبان هدیه ای به رسم یادبود از طرف کارکنان به ایشان اهدا شد.

افتتاح دفتر بنیاد استهبان شناسی که چندی مورد به تصویب شورای فرهنگ عمومی استهبان قرار گرفته بود پایان بخش برنامه های مراسم بزرگداشت روز استهبان بود.

شایان ذکر است تصویب نامگذاری ۷ مهر به نام روز استهبان در شورای شهر چهارم انجام گرفت و هر سال نیز مراسمی در پاسداشت این روز برگزار شد ولی متاسفانه در ۴ سال عمر شورای پنجم هیچگونه مراسمی برای روز استهبان اجرا نشد.